O nas

Nasze zakłady

TU POWSTAJĄ NASZE PRODUKTY

  

POLMLEK Sp. z .o.o w Lidzbarku Warmińskim
POLMLEK RACIĄŻ Sp. z o.o.
MLEKO Sp. z o.o.
Mleczarnia GOŚCINO Sp. z o.o.
MAZOWIECKA SPÓŁKA MLECZARSKA
POLMLEK GRUDZIĄDZ Sp. z o.o.
Fortuna Sp. z o.o
Centrala firmy mieści się w Pułtusku.


POLMLEK SP. Z O.O. W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

Zakład Mleczarski w Lidzbarku Warmińskim należy do GRUPY POLMLEK od 2002 roku i jest to największy i najdynamiczniej rozwijający się zakład w Grupie.
Usytuowanie zakładu produkcyjnego na Warmii stworzyło możliwość uzyskiwania surowca z „zielonych płuc Warmii i Mazur”, czego efektem są wyroby nabiałowe najwyższej jakości.
W roku 2017 otworzono tutaj największą w Europie Środkowej fabrykę WPC, której budowa zajęła jedyne 12 miesięcy.
Obecnie trwają prace nad uruchomieniem Centrum Badawczo-Rozwojowego, które będzie prowadzić badania na skalę przemysłową.

FABRYKA WPC LIDEREM W EUROPIE CENTRALNEJ

Nowa fabryka przerabia 3 miliony litrów serwatki dziennie, a innowacyjna technologia zapewnia produkcję w najwyższych farmaceutycznych standardach. Polmlek w Lidzbarku Warmińskich jest liderem produkcji serwatki oraz laktozy w proszku w Europie Centralnej. Wartość inwestycji wyniosła 75 milionów euro i zlokalizowana została w Warmińsko – Mazurskiej Strefie Ekonomicznej. Docelowo fabryka przerabiać będzie 6 milionów serwatki dziennie.


MAZOWIECKA SPÓŁKA MLECZARSKA

Prawie 16 lat temu w położonym w malowniczej okolicy Makowa Mazowieckiego miejscu powstał jeden z najlepiej rozwijających się Zakładów grupy Polmlek – aktualnie pod nazwą Mazowiecka Spółka Mleczarska S.A., od 2013 roku współpracująca
 z Grupą Polmlek. Dynamiczny rozwój zakładu, a tym samym zwiększenie zarówno liczby dostawców jak
i odbiorców zobligowały kierownictwo do rozwoju działów zaopatrzenia, produkcji oraz magazynowania. W ostatnich latach MSM stał się Centrum Dystrybucyjnym produkcji galanteryjnej całej Grupy POLMLEK. Nasza paleta asortymentu oraz wysoka jakość produktów nabiałowych jest doceniana przez wielu konsumentów w całej Polsce, ale również i w świecie. Nasz Zakład dostarcza szeroką gamę jogurtów, serków, innowacyjnych deserów, śmietan, twarogów.


MLECZARNIA GOŚCINO SP. Z O.O.

Powstanie mleczarni Gościno datuje się na rok 1902. Od 2000 do 2012 roku zakład należał do duńskiej firmy Arla Foods.  W tym czasie rozpoczęła się tu produkcja sera mozzarella. Obecnie mleczarnia specjalizuje się
w wyrobie produktów podpuszczkowych niedojrzewających tj. sera mozzarella, produktu seropodobnego oraz produktów podpuszczkowych dojrzewających tj. ser salami.


POLMLEK RACIĄŻ SP. Z O.O.

POLMLEK RACIĄŻ sp. z o.o. w GRUPIE POLMLEK od 2006 roku, a specjalizuje się w produkcji: twarogów, mleka UHT, mleka w  proszku, serwatki w proszku, proszków mleczno- tłuszczowych. W roku 2017 uruchomiono tu nową linię do produkcji m.in. Mleka w proszku.


POLMLEK GRUDZIĄDZ SP. Z O.O.

Spółka rozpoczęła produkcję masła oraz miksów tłuszczowych w 2007 roku. Dwa lata później poszerzono asortyment o sery twarde dojrzewające oraz wyroby seropodobne z tłuszczem roślinnym. W 2011 Zakład rozpoczął produkcję śmietanki z tłuszczem roślinnym, wyrobów jogurtopodobnych oraz serwatki zagęszczonej.  W 2016 roku została uruchomiona linia do sera mozzarella w bloku.


MLEKO SP. Z O.O.

„Mleko” sp. z o.o. mieści się w Lipsku koło Radomia, należy do Grupy Polmlek od czerwca 2008 r. Zakład ofertuje szeroki wybór twarogów i serków twarogowych chudych, tłustych i półtłustych oraz mleka w proszku. Wszystkie produkty powstają z dużą dozą serca i staranności wg tradycyjnych receptur. Sery z Lipska to gwarancja świeżości i naturalności z zachowaniem najwyższych standardów produkcji.


FORTUNA SP. Z O.O. 

Fabryka w Tymienicach posiada 10 linii produkcyjnych (opakowania szklane, kartonowe, PET, produkcja przecierów). Produkty wytwarzane są zgodnie z najwyższymi standardami jakości obowiązującymi w UE: system bezpieczeństwa zdrowotnego HACCP, system zarządzania jakością ISO 9001:2009, europejski standard BRC.

Nowoczesne Centrum Dystrybucyjne wraz z infrastrukturą IT powstało w 2007 roku. Baza magazynowa to 36,5 tys. palet (25 tys. w centrum dystrybucyjnym oraz 11.5 tys. w magazynach dodatkowych). Efektywność dystrybucji: 160 ciężarówek/dzień (27 palet każda), i.e. ok. 2 mln litrów SNNN/dzień. W 2018 roku Fortun otrzymała certyfikat umożliwiający produkcję napojów mleczno-owocowych.