O nas

Nasze zakłady

Zakłady produkcyjne rozmieszczone są głównie w Polsce centralnej i w województwach zachodnio-pomorskim i warmińsko-mazurskim.
W skład Grupy Polmlek wchodzą również magazyny, zakłady usługowe i atrakcyjnie położone hotele.

TU POWSTAJĄ NASZE PRODUKTY

POLMLEK SP. Z O.O. W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

Zakład Mleczarski w Lidzbarku Warmińskim należy do GRUPY POLMLEK od 2002 roku i jest to największy i najdynamiczniej rozwijający się zakład w Grupie.
Usytuowanie zakładu produkcyjnego na Warmii stworzyło możliwość uzyskiwania surowca z „zielonych płuc Warmii i Mazur”, czego efektem są wyroby nabiałowe najwyższej jakości.
W roku 2017 otworzono tutaj największą w Europie Środkowej fabrykę WPC, której budowa zajęła jedyne 12 miesięcy.
Obecnie trwają prace nad uruchomieniem Centrum Badawczo-Rozwojowego, które będzie prowadzić badania na skalę przemysłową.

FABRYKA WPC LIDEREM W EUROPIE CENTRALNEJ

Nowa fabryka przerabia 3 miliony litrów serwatki dziennie, a innowacyjna technologia zapewnia produkcję w najwyższych standardach. Polmlek w Lidzbarku Warmińskich jest liderem produkcji serwatki oraz laktozy w proszku w Europie Centralnej. Wartość inwestycji wyniosła 75 milionów euro i zlokalizowana została w Warmińsko – Mazurskiej Strefie Ekonomicznej. Docelowo fabryka przerabiać będzie 6 milionów serwatki dziennie.


MAZOWIECKA SPÓŁKA MLECZARSKA

Prawie 16 lat temu w położonym w malowniczej okolicy Makowa Mazowieckiego miejscu powstał jeden z najlepiej rozwijających się Zakładów grupy Polmlek – aktualnie pod nazwą Mazowiecka Spółka Mleczarska S.A., od 2013 roku współpracująca
 z Grupą Polmlek. Dynamiczny rozwój zakładu, a tym samym zwiększenie zarówno liczby dostawców jak
i odbiorców zobligowały kierownictwo do rozwoju działów zaopatrzenia, produkcji oraz magazynowania. W ostatnich latach MSM stał się Centrum Dystrybucyjnym produkcji galanteryjnej całej Grupy POLMLEK. Nasza paleta asortymentu oraz wysoka jakość produktów nabiałowych jest doceniana przez wielu konsumentów w całej Polsce, ale również i w świecie. Nasz Zakład dostarcza szeroką gamę jogurtów, serków, innowacyjnych deserów, śmietan, twarogów.


MLECZARNIA GOŚCINO SP. Z O.O.

Powstanie mleczarni Gościno datuje się na rok 1902. Od 2000 do 2012 roku zakład należał do duńskiej firmy Arla Foods.  W tym czasie rozpoczęła się tu produkcja sera mozzarella. Obecnie mleczarnia specjalizuje się
w wyrobie produktów podpuszczkowych niedojrzewających tj. sera mozzarella, produktu seropodobnego oraz produktów podpuszczkowych dojrzewających tj. ser salami.


POLMLEK RACIĄŻ SP. Z O.O.

POLMLEK RACIĄŻ sp. z o.o. w GRUPIE POLMLEK od 2006 roku, a specjalizuje się w produkcji: twarogów, mleka UHT, mleka w  proszku, serwatki w proszku, proszków mleczno- tłuszczowych. W roku 2017 uruchomiono tu nową linię do produkcji m.in. Mleka w proszku.


POLMLEK GRUDZIĄDZ SP. Z O.O.

Spółka rozpoczęła produkcję masła oraz miksów tłuszczowych w 2007 roku. Dwa lata później poszerzono asortyment o sery twarde dojrzewające oraz wyroby seropodobne z tłuszczem roślinnym. W 2011 Zakład rozpoczął produkcję śmietanki z tłuszczem roślinnym, wyrobów jogurtopodobnych oraz serwatki zagęszczonej.  W 2016 roku została uruchomiona linia do sera mozzarella w bloku.


MLEKO SP. Z O.O.

„Mleko” sp. z o.o. mieści się w Lipsku koło Radomia, należy do Grupy Polmlek od czerwca 2008 r. Zakład ofertuje szeroki wybór twarogów i serków twarogowych chudych, tłustych i półtłustych oraz mleka w proszku. Wszystkie produkty powstają z dużą dozą serca i staranności wg tradycyjnych receptur. Sery z Lipska to gwarancja świeżości i naturalności z zachowaniem najwyższych standardów produkcji.


FORTUNA SP. Z O.O. 

Fabryka w Tymienicach posiada 10 linii produkcyjnych (opakowania szklane, kartonowe, PET, produkcja przecierów). Produkty wytwarzane są zgodnie z najwyższymi standardami jakości obowiązującymi w UE: system bezpieczeństwa zdrowotnego HACCP, system zarządzania jakością ISO 9001:2009, europejski standard BRC.

Nowoczesne Centrum Dystrybucyjne wraz z infrastrukturą IT powstało w 2007 roku. Baza magazynowa to 36,5 tys. palet (25 tys. w centrum dystrybucyjnym oraz 11.5 tys. w magazynach dodatkowych). Efektywność dystrybucji: 160 ciężarówek/dzień (27 palet każda), i.e. ok. 2 mln litrów SNNN/dzień. W 2018 roku Fortun otrzymała certyfikat umożliwiający produkcję napojów mleczno-owocowych.

ZAKŁAD MLECZARSKI W PIOTRKOWIE KUJAWSKIM

jest jednym z największych przetwórców nabiału w kraju. To mleczarnia stworzona od podstaw, działająca w ramach Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Spółdzielni Mleczarskich LACPOL.

Zakład w swojej działalności łączy mleczarską tradycję z nowoczesnymi technologiami wytwarzania. Jako czołowy w kraju producent mleka w proszku, sera i masła, znaczną część produkcji przeznacza na eksport –wyroby trafiają do najbardziej wymagających odbiorców. W odpowiedzi na ich oczekiwania została przeprowadzona certyfikacja koszerności oraz HALAL, dzięki czemu możemy współpracować z klientami z różnych stron świata. W większości wyroby te są komponentem do produkcji innych artykułów spożywczych np. wyrobów cukierniczych, lodów, jogurtów itp.

W zakładzie produkowane są znakomitej jakości wyroby m.in.: odtłuszczone i pełne mleko w proszku, śmietanka i serwatka w proszku, sery dojrzewające typu holenderskiego tj. gouda, edamski, tylżycki, masło. Masło Extra Staropolskie uzyskało znak jakości „Q”, przyznawany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, co wyróżnia go na tle towarów tej samej kategorii.

Zakład Mleczarski w Piotrkowie Kujawskim posiada jedną z największych serowni w Polsce oraz najnowocześniejszy park maszynowy w Europie z całkowicie zautomatyzowanymi liniami technologicznymi, gwarantującymi wytwarzanie produktów na niezmiennie najwyższym poziomie jakości.

Wysoki standard oraz poziom bezpieczeństwa żywności zapewniają też funkcjonujące w zakładzie systemy zarządzania jakością.

Odpowiednia jakość, to efekt stałego monitorowania cyklu produkcyjnego, począwszy od skupu surowca, poprzez łańcuch dostaw, produkcję, aż po sprzedaż wyrobów gotowych.

ZAKŁAD MLECZARSKI W WOLSZTYNIE

powstał 1 kwietnia 1994 r. Zakład znajduje się w zachodniej Wielkopolsce i jest jedną z największych mleczarni w tej części Polski. Wśród sztandarowych produktów wolsztyńskiego zakładu znajduje się m.in. mleko świeże, mleko UHT, jogurty naturalne i smakowe typu greckiego, kefir i twarogi.

Zakład Mleczarski w Wolsztynie posiada wszystkie systemy zarządzania jakością, które są wymagane przepisami prawa, dzięki czemu wytwarzane wyroby są zawsze bezpieczne dla klienta. Dodatkowo zakład ma wdrożone i certyfikowane nieobligatoryjne systemy zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności. Spełnianie wymagań międzynarodowych standardów umożliwia otrzymywanie bezpiecznych produktów o najwyższej jakości. Dobrą jakość produktów potwierdzają otrzymywane liczne nagrody i wyróżnienia w krajowych konkursach i ocenach. Zakład Mleczarski w Wolsztynie dodatkowo posiada aktualny certyfikat HALAL i certyfikat KOSHER. Zakład posiada uprawnienia do wysyłek swoich produktów na liczne rynki krajów trzecich. Wolsztyńska mleczarnia może również pochwalić się Certyfikatem Rolnictwa Ekologicznego.

ZAKŁAD MLECZARSKI W ZALESIU

położony jest na pograniczu powiatów sępoleńskiego i tucholskiego w gminie Sępólno Krajeńskie. Z czystych łąk Parku Krajeńskiego i nieskażonych łąk Borów Tucholskich trafia do zakładu miesięcznie około 2 milionów litrów mleka.

Zakład należący od 1 kwietnia 2003 roku do firmy LACPOL jest jednym z najnowocześniejszych zakładów przerabiających mleko w północnej części woj. kujawsko-pomorskiego.

W pierwszych latach swojego istnienia zakład postawił na szybki i nowoczesny rozwój. W wyniku wdrożenia nowoczesnej technologii produkcji oraz dostosowania systemów sanitarno-higienicznych, zakład uzyskał odpowiednie certyfikaty pozwalające na sprzedaż swoich wyrobów na rynki unijne, jak i poza unijne.

Od kilku już lat Zakład Mleczarski w Zalesiu jest znanym i cenionym producentem twarogów i serów na rynku polskim. Obecnie mleczarnia skupia produkcję w dwóch grupach towarowych: twarogi oraz sery dojrzewające i produkty seropodobne na bazie mleka odtłuszczonego. Oferta handlowa skierowana na rynek krajowy i zagraniczny to produkty naturalne, m.in.: sery dojrzewające typu holenderskiego – gouda, tylżycki; ser dojrzewający typu szwajcarskiego – Krajeński typu mazdamer; ser długo dojrzewający typu greckiego – Kefalotyri; produkty seropodobne na bazie mleka chudego; twarogi półtłuste i tłuste.

Dewizą Zakładu jest utrzymanie wysokiego zaufania odbiorców krajowych i zagranicznych poprzez produkcję i sprzedaż najwyższej jakości wyrobów zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów.

ZAKŁAD MLECZARSKI W TARNOWIE

Funkcjonuje na tarnowskim rynku od 2000 roku.

W swoim działaniu zwraca szczególną uwagę na dostosowanie oferty handlowej, jakościowej i asortymentowej do oczekiwań konsumentów. Głównym założeniem Zakładu w Tarnowie jest być stałym, pewnym i wiarygodnym producentem wyrobów mleczarskich.

Zakład Mleczarski w Tarnowie jest jednym z niewielu producentów artykułów nabiałowych na terenie dawnego województwa tarnowskiego. Produkuje wyroby z użyciem wyselekcjonowanego surowca najwyższej jakości, tradycyjnymi metodami. Specjalnością Zakładu są znakomite tradycyjne twarogi, masło, śmietany, kefiry. Wysoką jakość i smak wyrobów cenią handlowcy i przede wszystkim konsumenci. Potwierdzeniem są liczne nagrody oraz wyróżnienia.

Stosowane systemy zarządzania jakością, dbałość o surowiec i jego przetwarzanie gwarantują stabilną i najwyższą jakość wszystkich tarnowskich wyrobów.

CEKO GOLISZEW

Firma CEKO powstała w 1990 roku jako prywatne przedsiębiorstwo. W 2012 fundusz Avallon MBO Fund wykupił 100% udziałów w spółce. W 2022 udziały przejęła Grupa Polmlek.

 CEKO to producent długo dojrzewających serów twardych, oraz serów miękkich i twarogów. Marka „Sery z Goliszewa” jest znana na rynku polskim i pozycjonowana w segmencie produktów premium. Najbardziej znane produkty to sery wytwarzane wg tradycyjnych polskich receptur: Boryna, Jagna, Antek, Dobrodziej oraz ser wędzony Zbójnik. Inspirowane smakami z całego świata sery to Mimmolle, Butterkase, Ricotta i Mozzarella.

ZAKŁAD W WARLUBIU

Zakład w Warlubiu powstał w 1992 roku. Znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Specjalizuje się w produkcji masła, miksów tłuszczowych, margaryn, smalcu oraz napojów mlecznych fermentowanych. Oferuje również szeroki asortyment dla kanału HoReCa i są to głównie produkty na bazie tłuszczu roślinnego o właściwościach śmietany, twarogu, jogurtu oraz miksy piekarnicze. Dla hoteli i placówek żywienia zbiorowego dedykowana jest oferta jednoporcjowych maseł, miksów tłuszczowych   i miodów.

ZAKŁAD W KOŃSKICH

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Końskich powstała w 1957 roku. Obecnie przetwarza blisko 81 milionów litrów mleka rocznie. Nowoczesną bazę stanowią dwa dobrze wyposażone obiekty produkcyjne: proszkownia mleka i zakład produkcyjny, ceniony za wytwarzanie naturalnych i świeżych produktów, które mają stałe grono odbiorców na lokalnym rynku.

OSM w Końskich specjalizuje się w produkcji mleka świeżego, mleka UHT, produktów fermentowanych, masła, twarogów, a także proszków mlecznych spełniających międzynarodowe standardy.

FKIHBEN SALEH MAROKO

Zakład produkcyjny Safilait, usytuowany w Maroku, w regionie FkihBen Saleh, działa na marokańskim rynku od 2006 roku i jest obecnie trzecim graczem na rynku mleczarskim w tym kraju. Spółka zatrudnia ponad 1500 pracowników, generując rocznie 1,100 mld drihams (MAD) przychodu. Specjalizuje się w przetwórstwie mleka świeżego i UHT, oraz świeżych produktów mlecznych. W 2015 roku dołączyła do Grupy Bel. W 2022 roku 100% udziałów koncernu Bel przejmuje Polmlek International i tym samym zakład dołącza do Grupy Polmlek.

"PRZEGLĄD MLECZARSKI"

jest jedynym branżowym czasopismem popularno-naukowym na polskim rynku. Ukazuje się od 1896 roku.

Skierowany jest do wszystkich polskich przetwórców mleka, firm współpracujących z mleczarstwem, hurtowni spożywczych, ośrodków doradztwa, służb weterynaryjnych, uczelni i szkół o charakterze rolniczym, spożywczym i technicznym oraz producentów mleka.

Publikacje obejmują: ekonomiczne uwarunkowania pozyskiwania i przetwórstwa mleka, innowacyjne techniki i technologie mleczarskie, bezpieczeństwo żywności i kontrolę jakości, marketing i dystrybucję wyrobów oraz inne zagadnienia.

Autorami artykułów naukowych są przedstawiciele najlepszej kadry naukowej w Polsce i na świecie oraz doświadczeni praktycy i eksperci w swoich dziedzinach wiedzy.

Na łamach czasopisma umieszczamy artykuły i reklamy dotyczące innowacyjnych produktów firm mleczarskich i wspomagających przemysł mleczarski.

Redakcja czasopisma jest często zapraszana do objęcia patronatem medialnym prestiżowych wydarzeń związanych z przemysłem mleczarskim, a także globalnym przemysłem spożywczym, co skutkuje na bieżąco zamieszczanymi relacjami ze wspomnianych wydarzeń w wydaniach czasopisma.