Polmlek w czasie pandemii


Polmlek rośnie w siłę!
W rankingu Forbesa znalazł się na 31 miejscu!

Sprzedaż roczna całej grupy przekroczyła poziom 5 MLD zł! 


Od 26 lat jako jeden z liderów mleczarstwa w Polsce wspiera polskie rolnictwo  i stara się zapewnić stabilizację ekonomiczną i bezpieczeństwo swoim dostawcom. Produkty z logo Polmlek to produkty z polskiego mleka.

Grupa Kapitałowa Polmlek to stabilny i pewny partner biznesowy, firma ze stuprocentowym polskim kapitałem.

Należy do dwóch właścicieli 
Andrzeja Grabowskiego i Jerzego Boruckiego, 
którzy stworzyli ją od podstaw. 
Z powodzeniem i konsekwentnie realizują założone cele, dzięki czemu firma, nawet w tak trudnym okresie pandemii, rośnie w siłę. 

Najlepszym potwierdzeniem jest obecność na liście opublikowanego 29 października 2020 roku przez FORBES Rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych.
Polmlek znalazł się na 31 miejscu, a wzrost wartości firmy rok do roku to + 31%. Obecnie wartość firmy to 2.318 MLN zł. Trzeba przyznać, że to imponujący wynik biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą nie tylko w kraju ale i na świecie.

                Rynek nabiałowy, pomimo pandemii, zaskakująco szybko się rozwija. Ludzie kupują tzw. produkty pierwszej potrzeby i wybierają ulubione, sprawdzone marki. Polmlek to firma, która dzięki doświadczonej załodze specjalistów stabilnie działa w nowych, trudnych warunkach rynkowych.  W samej tylko fabryce w Lidzbarku Warmińskim w ciągu doby przetwarzane jest 3,5MLN litrów serwatki. We wszystkich dwunastu zakładach produkcyjnych dziennie przerabiamy 4,5 MLN litrów mleka!
Pandemia niewątpliwie zmieniła naszą rzeczywistość. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku koncentrowaliśmy się na innowacjach i modernizacjach zakładów, a już pierwszy kwartał bieżącego roku wytyczył nowe priorytety.

W wyniku światowej pandemii COVID-19 konieczne było dopasowanie planów produkcyjnych do aktualnej sytuacji na rynku. Polmlek zawsze był liderem eksportu nabiału. Już niemal w 100 krajach na całym świecie są dostępne produkty z polskiego mleka, wytwarzane w zakładach należących do grupy.

Eksport zawsze był bardzo ważną częścią biznesu, a z kontrahentami zagranicznymi wiąże nas wieloletnia współpraca i wzajemne zaufanie oraz niezawodność. Drugi kwartał tego roku przyniósł trudności we współpracy z zagranicą, ale w tej chwili sytuacja wróciła do normy i mimo pandemii ruch tranzytowy odbywa się bez większych przeszkód. Również inwestycje i modernizacje w zakładach przebiegają nadal zgodnie z planem. Szybko nauczyliśmy się pracować w warunkach pandemii, zdalnie, ograniczając niezbędny kontakt do minimum, przestrzegając instrukcji dezynfekcji, eliminując możliwości kontaktu osób pracujących w trybie zmianowym. Dla bezpieczeństwa naszych dostawców i kontrahentów stosujemy elektroniczny obieg dokumentów. Można powiedzieć, że naszym największym priorytetem jest obecnie bezpieczeństwo na każdym etapie działalności, począwszy od gospodarstw naszych dostawców, bezpiecznego odbioru mleka, poprzez produkcję, magazynowanie, dostawy do odbiorców.

                Polmlek niezmiennie współpracuje z niemal 9000 gospodarstw hodowlanych, oraz z ponad setką krajowych dostawców warzyw i owoców. Jest największą prywatną firmą mleczarską. Jest również właścicielem trzeciej największej marki w branży sokowej – Fortuna. W zakładzie w Tymienicach codziennie nalewany jest ponad milion sztuk rozmaitych soków, nektarów, napojów pod markami Fortuna, Garden, Pysio i in. Aktualnie oferta powiększa się o soki BIO powstające z owoców i warzyw z certyfikowanych, ekologicznych gospodarstw. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej dbać o zdrowie naszych konsumentów.

  Zakłady Grupy Polmlek w czasach pandemii nadal działają na najwyższych obrotach, przetwarzając miliony litrów mleka z polskich gospodarstw, które pod postacią serów, jogurtów, twarogów trafiają na polskie stoły. Nie zmniejszamy zatrudnienia, nie ograniczamy skupu. W ten sposób wspieramy polskie gospodarstwa domowe, naszych dostawców, naszych pracowników, a zatrudniamy niemal 4 tys. osób. Wywiązujemy się z kontraktów i zobowiązań, dzięki czemu na półkach sklepowych nie brakuje produktów nabiałowych, soków i napojów. Jednocześnie dbamy o zachowanie najwyższych standardów ochrony zdrowia naszych pracowników, dostawców, partnerów handlowych.

                Grupa Polmlek angażuje się również w działalność pomocową, która w tych trudnych czasach jest niezwykle istotna. Zarówno finansowo jak i produktowo wspieramy szkoły, szpitale i inne instytucje, mając na uwadze wyjątkowo trudny czas, w którym przyszło nam żyć. Cały czas pamiętamy, że dzięki wzajemnej życzliwości i pomocy, łatwiej będzie wszystkim przetrwać okres pandemii i zminimalizować jej skutki.

                Doskonale wiadomo, że skutki pandemii dotykają najbardziej branże hotelarską i gastronomiczną. Spadek zamówień z sektora HoReCa odczuliśmy na początku roku, ale dzięki odpowiedniej strategii i dywersyfikacji produkcji udało nam się szybko dostosować do nowej rzeczywistości.

Najbardziej skutki lockdownu i obostrzeń dotknęły należące do Grupy hotele: Zamek Gniew, Hotel ST. Bruno w Giżycku i Witoldówkę w Krynicy. Mimo licznych promocji i atrakcji gości hotelowych jest dużo mniej niż w analogicznych sezonach w ubiegłych latach. Nasze hotele są doskonale wyposażone we wszystkie środki zapewniające gościom bezpieczeństwo, pokoje są dezynfekowane i ozonowane a systemy do dezynfekcji rąk są rozmieszczone tak, aby nie trzeba było ich szukać. Odpowiednio przeszkoleni pracownicy wiedzą jak zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym, dlatego serdecznie zapraszamy do naszych przepięknie usytuowanych i komfortowych hoteli.

Polmlek rośnie w siłę – dla was!