Wszystkiego dobrEKO!

Ekologiczne masło i wióry mozzarella od Polmleku

Proekologiczna postawa nie jest już tylko modnym trendem, ale coraz intensywniej zakorzenia się w świadomości konsumentów. Ludzie wybierają produkty, które zawierają naturalne składniki i które zostały stworzone z szacunkiem dla środowiska. Zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, obowiązującego w Unii Europejskiej, produkty takie oznaczane są symbolem „Euroliścia”. Do tego grona zalicza się również firma Polmlek, która wprowadziła na rynek nowe ekologiczne masło oraz ser mozzarella w wiórkach.

Rolnictwo ekologiczne

Instytucje Unii Europejskiej regulują szereg kwestii w każdym kraju członkowskim. Jednym z tych obszarów jest rolnictwo. Ogólnie promowana jest idea gospodarstwa ekologicznego, które w procesie uprawy roślin i hodowli zwierząt musi wykorzystywać naturalne sposoby wytwarzania, czyli nieprzetworzone technologicznie środki pochodzenia biologicznego i mineralnego. W takim gospodarstwie zwierzęta spędzają czas na wolnym wybiegu, a ekologiczna pasza pochodzi zazwyczaj z własnego gospodarstwa i ma sprawdzone właściwości. Zakazane jest wykorzystywanie środków chemicznych, takich jak pestycydy czy nawozy syntetyczne, a w odżywianiu zwierząt zabrania się stosowania antybiotyków i hormonów. Takie metody produkcji przyczyniają się do zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych, ochrony środowiska, dobrostanu zwierząt. Z takich gospodarstw pochodzi ekologiczne mleko, z którego wytwarza się różnego rodzaju produkty nabiałowe.

Logo "Euroliścia" gwarantem wysokiej jakości

Produkty, które wywodzą się z gospodarstw ekologicznych, można łatwo rozpoznać na sklepowych półkach – posiadają one odpowiednie symbole i certyfikaty. Europejskim logiem produkcji ekologicznej jest tzw. "Euroliść", czyli białe gwiazdki tworzące kształt liścia na zielonym tle. Gwarantuje on wysoką jakość produktu, ponieważ producent musi spełnić wiele restrykcyjnych norm, aby uzyskać to prestiżowe oznaczenie.

Konsumenci świadomie i odpowiedzialnie wybierają wysokiej jakości produkty, przez co mogą wspierać zrównoważony rozwój każdego dnia. Troska o przyrodę staje się coraz częściej naturalnym elementem naszego życia, niewymuszonym działaniem, które powtórzone przez wiele osób, ma realne znaczenie dla naszej przyszłości. Firma Polmlek także przyczynia się do kształtowania tej świadomości konsumenckiej, wprowadzając linię EKO do swojej oferty. Produkty EKO posiadają unijny symbol „Euroliścia”, co zapewnia naszych konsumentów o tym, że powstały one zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego i spełniają wysokie kryteria oceny jakości produktów.

EKO rodzice = EKO dziecko

Niezwykle ważne jest kształtowanie proekologicznej postawy już od najmłodszych lat. Ducha ekologii można wpajać przez najprostsze, codzienne gesty, takie jak wybieranie produktów ekologicznych na śniadanie. Ekomasło i ekowióry mozzarella firmy Polmlek są cennym źródłem białka, wapnia, fosforu, witamin A, D i witamin z grupy B, np. B12 i B2, czyli składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju naszych pociech. Zawierają one także nienasycone kwasy tłuszczowe, co wynika z naturalnego sposobu odżywiania krów w gospodarstwach ekologicznych. Produkty takie oznaczone są logiem „Euroliścia”, więc każdy z łatwością znajdzie je na sklepowych półkach. 

Slow food, slow life

Moda na zdrowe odżywianie, dbanie o zróżnicowany jadłospis i kupowanie produktów „eko” stała się nie tyle trendem, co stylem życia. Zgodnie z zasadą: „Jesteś tym, co jesz”, wiele osób zaczęło przywiązywać dużą wagę do tego, co kładzie na talerzu. W nurcie „slow food” ważne są produkty ekologiczne i naturalny sposób ich produkcji. Wiąże się z tym także kultura celebrowania posiłków. -Pragniemy żyć zdrowo, spokojnie, szczęśliwie, cieszyć się czasem spędzonym z najbliższymi. Wybieramy naturalne produkty, takie jak ekologiczne masła i sery, gdyż wówczas wiemy, że dajemy naszej rodzinie to, co powstało w naturalny sposób i co dostarczy im wartościowych składników z poszanowaniem środowiska.