Wzmocnienie afrykańskiej marki Jibal,  uruchomienie nowych linii produkcyjnych, oraz poszerzenie gamy produktów marokańskiej spółki – Polmlek ogłosił plany rozwoju przejętej od francuskiego koncernu Bel mleczarni Safilait w Maroku.

30 listopada Grupa Polmlek formalnie przejęła zarządzanie spółką Safilait - kupioną od francuskiego giganta mleczarskiego Grupy Bel. Nowa spółka Polmleku kierowana będzie przez Dariusza Gurzyńskiego, menadżera z wieloletnim doświadczeniem w branży mleczarskiej, również w pracy w międzynarodowych zespołach. Jerzy Borucki i Andrzej Grabowski stawiają na tworzenie solidnego zespołu ludzi na miejscu, w oparciu o specjalistów Safilait i ogłaszają plany rozwoju marokańskiego zakładu. Priorytetem jest wzmocnienie marki Jibal – znanej na afrykańskim rynku ze sprzedaży świeżych i fermentowanych wyrobów mleczarskich, oraz mleka UHT. Produkcja w Maroko będzie w najbliższym czasie poszerzona m.in. o sery dojrzewające, a gamę sprzedawanych pod marką Jibal produktów uzupełnią także te wytwarzane przez Polmek w polskich zakładach, w tym soki produkowane w Tymienicach (Fortuna należąca do Grupy Polmlek). Jak wylicza Jerzy Borucki, Safilait utrzyma także produkcję marek prywatnych wytwarzanych dotąd w marokańskim zakładzie. Marki prywatne dla kontrahentów Safilait będą również powstawały w Polsce. Współwłaściciel Grupy Polmlek zakłada podwojenie obrotów Safilait do końca 2023 roku.

Safilait jest jednym z trzech  największych producentów wyrobów mleczarskich w Maroko. Jibal to marka rozwijana dotąd przez Bel, doskonale znana w Afryce Północnej.