Historyczne zmiany w Polmleku

Właściciele sukcesywnie przekazują odpowiedzialność nowym menedżerom.

Od roku 2016 w Grupie dużo się zmienia. Jak podkreślają Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki: „Czas na zmianę pokoleniową w Zarządzie”. Od kilku lat właściciele sukcesywnie przekazywali odpowiedzialność młodym menadżerom. W 2016 roku Miguel Coutinho objął stanowisko Dyrektora Generalnego Grupy Polmlek. Odpowiada on za strategię handlową i marketingową w Polsce i za granicą. Z kolei Przemysław Mikołajczyk, który dotychczas zarządzał największym zakładem mleczarskim Polmleku w Lidzbarku Warmińskim został Prezesem Grupy Polmlek i otrzymał zadanie zarządzania wszystkim ośmioma zakładami Grupy. Wspólnie z Miguelem Coutinho odpowiadają bezpośrednio przed właścicielami za wynik całej Grupy.

Zmiany te nie oznaczają wycofania się Andrzeja Grabowskiego i Jerzego Boruckiego z działalności biznesowej. Właściciele będą odpowiadać za ekspansję Grupy, już dziś pracują nad rozszerzeniem spektrum działalności o kolejne zakłady. „Mamy sporo nowych pomysłów na ekspansję Grupy Polmlek. Planujemy już kolejne przejęcia.” – mówi Andrzej Grabowski. Polmlek spektakularnie przeskoczył od obrotów na poziomie 600 mln zł rocznie w 2006 roku do 3,6 mld zł w 2016 roku. Ambitnym planem Właścicieli jest osiągnięcie obrotów na poziomie 5 mld zł w ciągu kolejnych trzech lat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grupa Polmlek stworzona od podstaw przez Andrzeja Grabowskiego oraz Jerzego Boruckiego jest jedyną tak dużą w Polsce firmą w 100 procentach z polskim kapitałem. Obecnie znajduje się wśród najpoważniejszych graczy na rynku przetwórstwa spożywczego w kraju, którego  obroty  sięgają 3,6 miliarda zł rocznie. Eksport grupy stanowi od 30 do 40 proc. całej produkcji, wysyłanej głównie do krajów arabskich, Azji, a także krajów Unii Europejskiej. Do Grupy należą m.in. zakłady mleczarskie w Lidzbarku Warmińskim, Grudziądzu, Lipsku, Raciążu, Gościnie, Gdańsku - Maćkowy, Makowie Mazowieckim – MSM oraz Fortuna produkująca soki i napoje w Tymienicach.