O nas

O nas

Grupa Polmlek – to największa w Polsce prywatna firma mleczarska ze stuprocentowym polskim kapitałem. Od niemal 30 lat z powodzeniem realizuje założoną strategię i zdobywa coraz większy udział w rynku, w dużej mierze dzięki akwizycjom. W 2022 roku do Grupy Polmlek dołączyły trzy zakłady – CEKO w Goliszewie, JAGR w Warlubiu oraz Safilait w Maroku. Afryka to obecnie najszybciej rozwijający się rynek.

15 zakładów produkcyjnych, liczne powierzchnie magazynowe, 5000 wykwalifikowanych pracowników, unikalne receptury, nowoczesne technologie, dobre zaplecze logistyczne, a także hotele i pensjonaty – tak w telegraficznym skrócie można opisać Grupę Polmlek.

Tylko polskie mleko - Grupa Polmlek współpracuje z niemal 9800 gospodarstw zajmujących się hodowlą krów mlecznych. Nasi dostawcy stosują najwyższe standardy hodowli zwierząt, dbają o ich dobrostan, podają wysokiej jakości pasze. Skupowane mleko to surowiec o bardzo dobrych, kontrolowanych w wyspecjalizowanych laboratoriach parametrach. Wszystko po to, aby nasze produkty były zdrowe, świeże i pyszne.

Wyselekcjonowane odmiany warzyw i owoców - Sekretem doskonałego smaku soków, nektarów i napojów Fortuna, Pysio, Garden są starannie dobrane odmiany owoców i warzyw.
100 zaprzyjaźnionych dostawców dba o to, aby dostarczać dojrzałe, zdrowe owoce i warzywa z polskich sadów i upraw. Soki tłoczone i przecierowe są od podstaw produkowane w zakładzie w Tymienicach, receptury tworzone są na miejscu przez wykwalifikowanych technologów, a bazą napojów jest zawsze mineralna woda Tymieniczanka, której ujęcie znajduje się na terenie zakładu.

HISTORIA GRUPY