O nas

O nas

Grupa Polmlek to największa w Polsce prywatna firma mleczarska ze stuprocentowym polskim kapitałem. Należy do dwóch właścicieli – Andrzeja Grabowskiego i Jerzego Boruckiego. Stworzyli ją od podstaw, zaczynając od niewielkiego zakładu w Gąsewie. Z żelazną konsekwencją, w dużej mierze poprzez akwizycję kolejnych zakładów produkcyjnych, zbudowali potężną firmę, jedną z największych na rynku i z powodzeniem nią zarządzają.

Aktualnie Grupa Polmlek w rankingu polskich mleczarni jest na drugim miejscu.
12 zakładów produkcyjnych, liczne powierzchnie magazynowe, wykwalifikowani pracownicy, unikalne receptury, nowoczesne technologie, dobre zaplecze logistyczne, a także hotele i pensjonaty – tak w telegraficznym skrócie można opisać Grupę Polmlek.

Zakłady produkcyjne rozmieszczone są głównie w Polsce centralnej i w województwach zachodnio-pomorskim i warmińsko-mazurskim. W skład Grupy Polmlek wchodzą również magazyny, zakłady usługowe i atrakcyjnie położne hotele.

Tylko polskie mleko - Grupa Polmlek współpracuje z niemal 8200 gospodarstw zajmujących się hodowlą krów mlecznych. Nasi dostawcy stosują najwyższe standardy hodowli zwierząt, dbają o ich dobrostan, podają wysokiej jakości pasze. Skupowane mleko to surowiec o bardzo dobrych, kontrolowanych w wyspecjalizowanych laboratoriach parametrach. Wszystko po to, aby nasze produkty były zdrowe, świeże i pyszne.

Wyselekcjonowane odmiany warzyw i owoców - Sekretem doskonałego smaku soków, nektarów i napojów Fortuna, Pysio, Garden są starannie dobrane odmiany owoców i warzyw. 
100 zaprzyjaźnionych dostawców dba o to, aby dostarczać dojrzałe, zdrowe owoce i warzywa z polskich sadów i upraw. Soki tłoczone i przecierowe są od podstaw produkowane w zakładzie w Tymienicach, receptury tworzone są na miejscu przez wykwalifikowanych technologów, a bazą napojów jest zawsze mineralna woda Tymieniczanka, której ujęcie znajduje się na terenie zakładu.

HISTORIA GRUPY