O nas

O nas

GRUPA POLMLEK

Grupa Polmlek to największa firma prywatna ze 100% kapitałem polskim z branży mleczarskiej w Polsce, zatrudniająca 2464 pracowników.
1 października 2015 r. portfolio Grupy Polmlek poszerzyło się dodatkowo o soki, nektary i napoje znanych polskich marek Fortuna, Garden, Pysio i Sonda.

Produkty nabiałowe Polmlek powstają w 6 zakładach produkcyjnych, produkujących cały przekrój asortymentu nabiałowego m.in. sery, sery topione, twarogi, śmietany, jogurty, masła, mleko UHT, mleko w proszku, desery mleczne i inne.

Zakłady produkcyjne kupują od polskich rolników 3 500 000 litrów mleka, codziennie, ciągle szukając nowych dostawców, oferujących konkurencyjne warunki współpracy.
Zakład Fortuna produkuje dziennie ponad 1 000 000 soczków.
A w fabryce w Lidzbarku Warmińskim przerabia się 3 miliony litrów serwatki dziennie!

Do Grupy Polmlek należą także dwa hotele: Hotel Zamek Gniew i Hotel St. Bruno w Giżycku 

 

SMACZNIE I NATURALNIE

Produkty nabiałowe, soki i napoje produkowane są z pasją i zaangażowaniem. Smaki naszych produktów są z pieczołowitością opracowywane przez technologów, a potem testowane przez szefów kuchni i klientów. Każdy z produktów produkowany jest na bazie naturalnych surowców mleka, owoców i warzyw pochodzących jedynie od sprawdzonych dostawców. Mleko dostarcza nam stale 5426 hodowców, a owoce i warzywa pochodzą od prawie 100 dostawców.

POLSKA FIRMA

GRUPA POLMLEK należy do dwóch właścicieli Andrzeja Grabowskiego oraz Jerzego Boruckiego, którzy od 20 lat rozwijają z sukcesem działalność. Dlatego też wszystkie marki nabiałowe i sokowe są w 100% polskie. Zakłady produkcyjne mieszczą się w naszym kraju.

Mleko skupujemy odnaszych sprawdzonych gospodarstw – prosto od polskich krów. Natomiast owoce iwarzywa dobierane są z sadów i upraw na bazie specjalnie dla nas dobieranychodmian, które tworzą unikalne smaki produktów.

HISTORIA GRUPY

Początki firmy sięgają lat 90’, kiedy to powstawały pierwsze produkty pod marką POLMLEK. W ciągu 20 lat właściciele konsekwentnie rozwijali firmę i tak powstała GRUPA POLMLEK. W ciągu tych 20 lat przyłączono kolejne 7 zakładów mleczarskich, a także poszerzono spektrum działania o branżę sokową.

Zakończenie najnowszej i największej w Europie inwestycji Grupy POLMLEK, a pierwszej takiej w Polsce. W nowym zakładzie w Lidzbarku Warmińskim powstanie unikatowa w skali Europy linia do przerobu serwatki w postaci koncentratu białek serwatkowych WPC (Whey Protein Concentrate) oraz suszenia laktozy.