Ogólnopolskie święto sera 2017

Sery, twarogi, maślanki i jogurty po raz kolejny przyciągnęły do Olsztyna wielu smakoszy mlecznych produktów. Ogólnopolskie Święto Sera odbyło się już po raz piąty.

Festiwal serów i twarogów już na stałe wpisał się w kalendarz wrześniowych atrakcji Olsztyna. W tym roku w Święcie Śera udział wzięło 28 wystawców - w tym 20 tzw. producentów przemysłowych oraz 8 wytwórców lokalnych. Nie zabrakło również przedstawicieli Grupy Polmlek.

Wśód naszych produktów największym zainteresowaniem podczas degustacji cieszyły się Twaróg Ulubiony Klinek, Serki Smietankowe Capresi, Ser typu Holenderskiego oraz znany z nietuzinkowych kształtów kotków lub myszek, lubiany szczególnie przez dzieci, Ser Gouda Fiko.

Jedną z atrakcji podczas Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa była uczta a następnie wybór serowego i twarogowego króla.

Grup Polmlek została doceniona przez konsumentów i organizatorów festiwalu otrzymując statułetki: HIT TWAROGOWY dla Ulubiony twaróg klinek oraz Serowy król dla Serów typu Holenderskiego WARMIA.